Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu

Dziś zaprezentujemy Państwu dwa projekty zrealizowane przez Gminę Jaworze pn. „Budowa Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu” oraz „Rozwój Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu poprzez wyposażenie sali wystawienniczej”.

W ramach projektów w Jaworzu przy ul. Wapienickiej 10, tuż obok Gimnazjum nr 1 im. Gen. Maczka wybudowano i wyposażono muzeum morskie. Aranżacja plastyczno  - architektoniczna wystawy stałej dostosowana została do morskiego charakteru bryły budynku. W budynku  mieści się sala wystawiennicza (150m²) dostępna z holu wejściowego, sala wykładowa (42m²), pomieszczenie biurowe i zaplecze sanitarne. W sali wystawienniczej umieszczone są dwa akwaria - dobrze widoczne przez główne przeszklenie elewacji frontowej. Nocą są one podświetlone  światłami ledowymi, stanowiąc dodatkową atrakcję.

Wcześniej niezwykłe zbiory gromadzone były już od lat 60. ubiegłego wieku w budynku Gimnazjum. Zbiory pochodziły od Erwina Pasternego, bosmana rodem z Jaworza, po których oprowadzali uczniowie przygotowani przez nauczycieli biologii i opiekunów koła Ligi Morskiej i Rzecznej. Dziś eksponaty morskie „wyprowadziły” się ze szkolnych murów do nowoczesnego gmachu nawiązującego kształtem do dziobu okrętu.

Muzeum jest czynne: od wtorku do piątku od 9:00-15:00 w soboty i niedziele od 13:00-18:00.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.muzeum.jaworze.pl« powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 100 08 38
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.