Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

Stowarzyszenie LGR Bielska Kraina wzięło udział w wizycie studyjnej na Słowenii!

W dniach 20-26 maja 2019r. Stowarzyszenie LGR Bielska Kraina wzięło udział w wizycie studyjnej na Słowenii! Operacja była realizowana w ramach projektu współpracy międzynarodowej pn. "Aktywizacja i integracja społeczności lokalnej oraz promocja obszarów rybackich poprzez organizację wyjazdów studyjnych, konferencji oraz wydanie publikacji promującej obszary zależne od rybactwa." realizowanego w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartego w Programie Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

W zadaniu tym uczestniczyło w trzech turach 6 partnerskich grup RLGD: LGR W dolinie Tyśmienicy i Wieprza, LGR Bielska Kraina, LGR Puszczy Sandomierskiej, RLGD Roztocze, RLGD Z Ikrą oraz Świętokrzyska RLGD. Liderem, a zarazem grupą odpowiedzialną za realizację tego zadania była Lokalna Grupa Rybacka W dolinie Tyśmienicy i Wieprza.

Miejscem docelowym wizyty studyjnej było Krsko na Słowenii oraz obszar działania grupy partnerskiej – LAS Posavje. Głównym celem operacji było nawiązanie współpracy międzynarodowej i międzyregionalnej pomiędzy lokalnymi grupami działania, służącej wymianie doświadczeń, wzrostowi kompetencji oraz promocji obszarów zależnych od rybactwa, a także poznanie kultury słoweńskiej, promocji obszarów zależnych od rybactwa zarówno tych na Słowenii jak i polskich. W programie wizyty studyjnej znalazły się m.in.: Zajęcia merytoryczne - Lokalna Akcijska Skupina Posavje, Krško; Vodilni partner LAS Gorenjska košarica BSC, Poslovno podporni center d.o.o., Kranj; "LAS Istre" – Koper oraz zwiedzanie wielu atrakcji turystycznych na terenie działania tych grup.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.« powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 100 08 38
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.