Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

Szkolenia branżowe dla rybaków

Zapraszamy do zgłoszenia się do udziału w bezpłatnych szkoleniach zaplanowanych w projekcie współpracy pt: „Wsparcie aktywności i kompetencji mieszkańców śródlądowych obszarów rybackich”, realizowanym w 2018 r. we współpracy z 9 rybackimi lokalnymi grupami działania z terenu południowej Polski.

Szkolenia i wizyty będą okazją do pogłębienia wiedzy, nawiązania kontaktów i integracji środowisk rybackich.

LGR Bielska Kraina zapewnia dojazd z Bielska-Białej, nocleg, wyżywienie oraz wynagrodzenie szkoleniowców.

Ilość miejsc w każdym z wyjazdów jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia, wg załączonych formularzy, należy dostarczyć drogą mailową (skan) na adres: biuro@bielskakraina.pl lub bezpośrednio w biurze LGR (ul. Regera 81 43-382 Bielsko-Biała)

W ramach projektu przez zorganizowane zostaną:

 

1Szkolenie pn. „Wzorowe gospodarstwo rybackie”

miejsce: Grodziec (gm. Ozimek, woj. opolskie)

termin: 9-10 kwiecień 2018

ilość osób uczestniczących z LGR Bielska Kraina  - 8

Opis szkolenia:

Dzień 1.
Przetwórstwo lokalne w praktyce - Andrzej Szpulak (2h),
Innowacja w gospodarstwie rybackim, w tym możliwość wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii – Ziemowit Pirtań (3h),
Analiza najnowszych przepisów z zakresu weterynarii oraz dokumentacja w gospodarstwie rybackim - Izabela Handwerker (2h)
 

Dzień 2.
Analiza przepisów Prawa wodnego w prowadzeniu gospodarstwa rybackiego Anna Wiśniewska (4 h)

 

 

2. Szkolenia pn. „Profilaktyka w hodowli ryb”

miejsce: Lubachowy (woj. świętokrzyskie)

termin: 10 maja 2018

ilość osób uczestniczących z LGR  Bielska Kraina - 5

Opis szkoleń:

Profilaktyka w hodowli ryb (1 dzień) - szkolenie ma na celu zaznajomienie z metodami dezynfekcji stosowanymi w akwakulturze – jako metody profilaktyki ogólnej w chowie i hodowli ryb, polegająca na przestrzeganiu zasad higieny poprzez wykorzystanie naturalnych metod oraz stosowanie środków chemicznych. Szkolenie będzie obejmować także zagadnienia takie jak: probiotyki, prebiotyki, znieczulenie ogólne, uodparnianie swoiste i nieswoiste ryb. Prelegent: Piotr Gomułka

 

 

3. Wizyta studyjno-szkoleniowa w Dolinie Baryczy

 miejsce: Milicz i okolice (woj. dolnośląskie) 

termin: 4,5,6 czerwiec 2018

ilość osób uczestniczących z LGR Bielska Kraina  - 5

 

Opis szkolenia:

Wizyta szkoleniowa odbędzie się w oparciu o wymianę doświadczeń w zakresie rozwoju i promocji obszaru zależnego od rybactwa w tym w szczególności o ofertę dwóch gospodarstw rybackich: Spółki Stawy Milickie z siedzibą w Rudzie Sułowskiej oraz rodzinnego Gospodarstwa Rybackiego w Rudzie Żmigrodzkiej, a także gospodarstwa rolnego zajmującym się przetwórstwem warzyw. Wizyta będzie miała miejsce na terenie Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy", które podzieli się wieloletnimi doświadczeniami ze współpracy na rzecz promocji oferty obszaru i produktów rybactwa.


Dzień 1.

Szkolenie poświęcone będzie wymianie doświadczeń i dobrych praktyk na bazie zrealizowanych projektów przez podmioty rybackie oraz LGD. Rozwój potencjału obszaru w oparciu o gospodarkę rybacką. Inga Ozga (1,5h) Jak budować partnerstwa przez karpia?


Dzień 2.

Skuteczny marketing promocja i współpraca na bazie karpia i innych produktów lokalnych i obszaru (Prezentacja oferty -Budowanie marki - oferta Stawy Milickie gastronomia, przetwórstwo - zwiedzanie obiektów Emilia Szczęsna (2,5 h) Prezentacja oferty -Fotosafarii Muzeum rybactwa (przejazd bryczkami, zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (2,5h) Doświadczenia w budowaniu oferty, od produkcji przez przetwórstwo, gastronomię po edukację. Emilia Szczęsna (1,5h) Jak sprzedać produkt - praktyczne doświadczenia produktu który został odkryty po 15 latach obecności na rynku – wizyta w gospodarstwie rolnym, degustacja Emilia Chmura (1,5 h).


Dzień 3.

Prezentacja skuteczny marketing rodzinnego gospodarstwa rybackiego Lidia Jażdżewska (1,5 h), Prezentacja oferty obiektu - nowoczesna płuczka, patroszalnia, oferta pobytowa Jan Krzysztof Raftowicz (1,5h), Konkurować czy współpracować ? – budowanie oferty obszaru w Dolinie Baryczy Inga Ozga (1h).

 

Formularze zgłoszeń na poszczególne szkolenia są do pobrania pod niniejszym artykułem.

 

 

 
« powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 100 08 38
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.