Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

Wizyta szkoleniowa w Dolinie Baryczy

W dniach 4-6.06.2018r. odbyła się wizyta szkoleniowa na obszarze działania Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy". Odbyła się w oparciu o wymianę doświadczeń w zakresie rozwoju i promocji obszaru zależnego od rybactwa w tym w szczególności o ofertę dwóch gospodarstw rybackich: Spółki Stawy Milickie z siedzibą w Rudzie Sułowskiej oraz rodzinnego Gospodarstwa Rybackiego w Rudzie Żmigrodzkiej, a także gospodarstwa rolnego zajmującym się przetwórstwem warzyw. Wizyta miała miejsce na terenie Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Doliny Baryczy", które podzieliło się wieloletnimi doświadczeniami ze współpracy na rzecz promocji oferty obszaru i produktów rybactwa.

Wizyta szkoleniowa stanowiła element realizowanego właśnie projektu współpracy pt. „Wsparcie aktywności i kompetencji mieszkańców śródlądowych obszarów rybackich” finansowanego ze środków Priorytetu 4. PO „Rybactwo i Morze”.

W wizycie szkoleniowej w Dolinie Baryczy uczestniczyło łącznie 38 osób z następujących grup rybackich: RLGD „Opolszczyzna”, Partnerstwo dla Doliny Baryczy, Stowarzyszenie Dolina Karpia, , LGR Bielska Kraina, RLGD „Z Ikrą”. W trakcie wizyty szkoleniowej uczestnicy mieli okazję zwiedzić takie miejsca jak: Fotosafarii, muzeum rybactwa oraz Rezerwat Olszyny Niezgodzkie.

Podczas wizyty szkoleniowej poruszano takie tematy jak:

  • Konkurować czy współpracować? – budowanie oferty obszaru w Dolinie Baryczy,
    Jak wspierać i promować rybacki charakter obszaru - Dni Karpia, Kolorowy Szlak Karpia Dolinie Baryczy, Program Edukacja dla Doliny Baryczy;
  • Jak być widocznym?- doświadczenia w budowaniu marki produktu wizerunek, informacja współpraca za mediami. Doświadczenia w budowaniu oferty, od produkcji przez przetwórstwo, gastronomię po edukację (Stawy Milickie)
  • Jak sprzedać produkt? - praktyczne doświadczenia produktu który został odkryty po 15 latach obecności na rynku - wizyta w gospodarstwie rolnym(Gospodarstwo Rolne „Sznajder”)
  • Skuteczny marketing drogą do sukcesu (Ruda Żmigrodzka)
     


« powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 100 08 38
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.