Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

Wizyty studyjne i warsztaty przygotowawcze polsko-czeski Atlas Ryb

W ramach projektu „Gospodarka rybacka elementem łączącym pogranicze polsko-czeskie” Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka zorganizowało 2 wizyty studyjne oraz warsztaty przygotowawcze polsko-czeski Atlas Ryb.

14 czerwca rybacy z obszaru działania Bielskiej Krainy wybrali się z wizytą do Orlovej w celu zwiedzenia akwenów stawowych i poznania specyfiki działania tamtejszych rybaków. Tego dnia nastąpiła wymiana doświadczeń oraz dobrych praktyk gospodarowania. Po wizycie studyjnej odbyły się warsztaty przygotowawcze część merytoryczną polsko-czeskiego Atlasem ryb, które pozwoliły na wyłonienie gatunków występujących zarówno w Czechach i Polsce.


Kolejnym etapem była  rewizyta rybaków z Czech na gospodarstwa rybackie z obszaru LGR Bielska Kraina. 21 czerwca 15 osobowa grupa zwiedziła akweny wodne Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Wyzwolenie” w Pisarzowicach, następnie na zaproszenie Pana Wójta Gminy Bestwina wycieczka udała się do Urzędu Gminy, a następnie na tereny Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. Kolejne miejsce, które zwiedzili uczestnicy było Gospodarstwo Rybackie Pana Marcina Jonkisz, który oprowadził uczestników i opowiedział  o swoim gospodarstwie rybackim. Następnie uczestnicy udali się zwiedzać Gospodarstwo Rybackie Pana Kazimierza Rosner usytuowane w Ligocie. Po tych atrakcjach czekały uczestników warsztaty, podczas których mogli podsumować obie wizyty i określić gatunki ryb, które ich zdaniem powinny znaleźć się w Atlasie Ryb.

Galeria zdjęć - zobacz

Kolejnym etapem realizacji jest przygotowanie treści i zdjęć Atlasu Ryb, wydanie go w nakładzie 800 sztuk, a następnie jego promocja, która zapoczątkowana zostanie podczas „Pikniku Rybnego” 18 sierpnia br. na terenie Parku Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników i smakoszy ryb do udziału w tym wydarzeniu. Podczas pikniku na uczestników czekają liczne atrakcje m.in. występy artystyczne, występy gości specjalnych, konkurs kulinarny, pokaz przyrządzania potraw rybnych połączony z bezpłatną degustacją oraz liczne atrakcje dla najmłodszych!

Plakat - zobacz

 

Projekt „Gospodarka rybacka elementem łączącym pogranicze polsko-czeskie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.
« powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 105 57 35
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.