Wilamowice Bestwina Czechowice-Dziedzice Jasienica Jaworze

Wydarzenie podsumowujące projekt "Jasienica z przewodnikiem"

25 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Jasienicy odbyło się wydarzenie podsumowujące projekt realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jasienicy pn. „Jasienica z Przewodnikiem – promowanie i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego i akwakultury obszaru LSR oraz promocja potencjału turystycznego Bielskiej Krainy (publikacja mapy i folderu, organizacja wydarzenia kulturalnego)”.

Wydarzenie otworzył Wójt Gminy Jasienica  / Prezes LGR Bielska Kraina Pan Janusz Pierzyna, który przywitał zaproszonych gości oraz zachęcił do przeczytania nowopowstałej publikacji zawierającej szczegółowo opisane atrakcje Gminy Jasienica, w tym miejsca związane z rybactwem i akwakulturą, cykliczne wydarzenia kulturalne oraz ogólne informacje o Gminie. Ponadto w folderze znalazł się rozdział poświęcony produktom lokalnym (Strach Polny, kołocz josiynicki, karp jasienicki, potrawy z lasu, placki ziemniaczane po josiynicku).

Po otwarciu wydarzenia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny skierowany do dzieci pn. „Ryby naszych wód”. Z rąk Pani Dyrektor GBP w Jasienicy Pani Magdaleny Waliczek i Wójta Gminy Jasienica Pana Janusza Pierzyny wręczone zostały nagrody dla laureatów najlepszych prac konkursowych. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne Zespołu Regionalnego „Jasieniczanka” oraz „Dudoski”.

Po występach nastąpiła degustacja lokalnych produktów z Gminy Jasienica. Uczestnicy wydarzenia mogli również zapoznać się z działalnością naszego Stowarzyszenia, gdzie w specjalnie wyznaczonym miejscu przygotowane zostały publikacje promujące obszary zależne od rybactwa, książki kucharskie zawierające przepisy na dania rybne, a także ulotki informacyjne i drobne gadżety.« powrót

Kontakt

Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina

43-382 Bielsko-Biała
ul. Tadeusza Regera 81

tel.: 33 105 57 35
fax: 33 105 57 35
kom.: 725 449 170

e-mail: biuro@bielskakraina.pl

Aby otrzymywać informację o najważniejszych wydarzeniach wpisz poniżej swoje imię, nazwisko i adres email.